يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - جمعه ۱٩ دی ۱۳٩۳

 غار کتله خور  کجاست ؟شاهکار طراحی و صحنه آرایی توسط بهترین معمار هستی را در این غار مشاهده میکنید.این غار که در استان زنجان قرار گرفته است یکی از زیباترین (و البته به نظر من زیباترین) غار ایران است. وجود قندیل های شفاف و تقریبا دست نخورده و سالم و البته نورپردازی تحسین برانگیز منظره هایی را خلق کرده است که قاب تصویر از نمایش آن عاجز است.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: آریو برزن - یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳

 غار کرفتو کجاست ؟ خیلی سخت است که بگوییم کرفتو غار است یا عمارت.معماری آن بیشتر شبیه خانه ای دوبلکس در دل کوه است.غاری طبیعی که با دستکاری های بشر در دوره های تاریخی  حالا  به عمارتی سه طبقه تبدیل شده است که یکی از زیباترین غار های دستکند در جهان را ایجاد کرده است.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: آریو برزن - جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳

تله کابین لاهیجان یک گیلان است و یک لاهیجان و یک تله کابین.تله کابینی که بر فراز شیطان کوه قد علم کرده است و چند سالی است که میهمان این شهر و میزبان مسافران آن است.دیدن افق زیبای شهر لاهیجان و طبیعیت سبز آن از تله کابین لذت سفر به شمال را دو چندان میکند.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: آریو برزن - چهارشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩۳

طاق بستان کجاست ؟ اینجا طاق بستان است جایی که پادشاهان ساسانی دستور حجاری شکوه و عظمت ایران را بر روی کوه ها داده اند. یکی از زیباترین آثار به جا مانده از دوران کهن تمدن ایران زمین.نقشی از خسرو پرویز و شاهپور.طاق بستان جایی است که کرمانشاهیان و ایرانیان به داشتن آن میبالند.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: رویا فصاحت - چهارشنبه ٥ شهریور ۱۳٩۳

غار قوری قلعه کجاست  غار قوری قلعه یکی از زیباترین غارهای آبی جهان واقع در استان کرمانشاه شهرستان روانسر است. این غار که تا کنون 2/5 کیلومتر از آن مورد شناسایی قرار گرفته است در مجاورت روستای زیبایی قوری قلعه واقع شده است.

 


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: آریو برزن - جمعه ٢٤ امرداد ۱۳٩۳

 شاه بلاغی کجاست  ؟شاه بلاغی نام منطقه ای است خوش آب و هوا در نزدکی سلطانیه زنجان.نام این منطقه از نام چشمه ی شاه بلاغی گرفته شده.چشمه پر آب شاه بلاغی موجب سرسبزی و طراوت این منطقه شده است و با ساختن دریاچه های مصنوعی و آلاچیق هایی  در مسیر آن تفرجگاهی زیبا برای اهالی و مسافران ایجاد شده است.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: رویا فصاحت - یکشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۳

آبشار آب مراد کجاست  ؟ به جرات میتونم بگم یکی از زیباترین آبشارهایی که در طول عمرم دیدم این آبشار زیباست. آبشاری که در داخل صخره های سنگی محصور است. این آبشار در نزدیکی روستای لاسم قرار دارد.هر آنچه شما از طبیعت طلب کنید در روستای زیبای لاسم مشاهده میکنید... رودخانه.. دشت وسیع با پوشش گیاهی زیبا..کوههای مرتفع..و البته نمای کوه همیشه زیبای دماوند.


جهت مشاهده ادامه مطلب اينجا کليک کنيد ...
.
نگارنده: آریو برزن - شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

 

باعث افتخار است که سومین سال ایجاد وبلاگ ایرانگردی با 200 هزارمین بازدید از این وبلاگ همزمان شده است.و باز هم موجب خرسندی است که 142/000 بازدید در طی یک سال گذشته از وبلاگ انجام شده است یعنی میانگین روزانه 389 بازدید.این در حالی است که میانگین بازدید سال 91-92 روزانه 140 و میانگین بازدید روزانه سال 90-91 تنها روزانه 19 بازدید بود.

رتبه وبلاگ هم در رنکینگ الکسا در ایران از 23/000 به 12/000 و در جهان از 1/500/000 به 1/129/000 ارتقا پیدا کرده است.

از سال گذشته تغییراتی در وبلاگ ایجاد شد.مهمترین آن تغییر قالب وبلاگ و طراحی یک قالب جدید بوده که محیط شادتری برای خواننده ایجاد کند.همینطور سعی شد تقریبا هر ماه یک زیبایی از زیبایی های کشور به مطالب اضافه شود .

در پایان درخواست دارم که هر گونه انتقاد یا پیشنهادی برای بهتر شدن مطالب دارید در میان بگذارید و همینطور اگر خودتان هم مطالبی از دیدنی های کشور تهیه کرده اید برای ما ارسال کنید تا با نام خودتان در وبلاگ منتشر شود.

.
مطالب قديمي تر » « مطالب جديدتر
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :