یک بطری پلاستیکی برای بازیافت در خاک به 500 سال زمان نیاز دارد ........................ سرزمین مقدس ایران را پاک نگاه داریم ........................ ایران زیباست،کافی است اهل سفر باشیم ........................ قبل از سفر در طبیعت ، برنامه و مسیر سفر خود را به دیگران اطلاع دهید ........................ برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود ........................ تجربیات سفر خود را برای دیگران بازگو کنید ........................ هنگام سفر با اتومبیل در فصول سرد ، زنجیر چرخ را فراموش نکنید ........................ نوروز 1395 خورشیدی بر همه ایرانیان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

ابیانه کجاست؟ روستای ابیانه از قدیمی ترین و دیدنی ترین روستاهای ایرانه که هنوز میشه آثاری از گویش و سنت های قرن ها پیش رو در اون دید.کافیه در یک روز خلوت در کوچه های این روستا قدم بزنید تا رویای ماشین زمان را تجربه کنید،رویایی که شما را به سالها پیش میبرد.


مسیر دسترسی :

این روستا در شهرستان نطنز در استان اصفهان قرار داره،روستا در انتهای یک جاده فرعی آسفالته در مسیری کوهستانی قرار دارد که به فاصله 20 کیلومتری جاده نطنز-کاشان و 30 کیلومتری اتوبان اصفهان کاشان قرار دارد.

جهت عزیمت به این روستا حدود 20 الی 25 کیلومتر در مسیر جاده نطنز به کاشان حرکت نموده و وارد راه فرعی به سمت ابیانه میشویم.مسیر جاده نیمه کوهستانی و شیب متوسطی داره.

 

قدمت این روستا رو در حدود 1500 سال تخمین میزنن و زمان اون به دوره ساسانیان و دوره  های بعدی بر میگرده.از نکات قابل توجه این روستا اینه که بافت قدیمی اون تا حد قابل قبولی حفظ شده و ساخت و ساز های جدید که روح روستایی رو سلب میکنه توی روستا کمتر به چشم میخوره.

 

 موزه ابیانه در ابتدای این روستا واقع شده و حاوی ابزار و وسایل  قدیمی کشف شده در روستاست

 سازه های روستا در بسیاری موارد دارای بخش های قدیمی و بازسازی نشده است که  انسان رو به سالها پیش میبره

در کل دیدن از این روستا رو به همه عزیزان پیشنهاد میکنم

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :