يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: رویا فصاحت - دوشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۱

دشت لاله ها کجاست؟ این جشنواره  هر ساله از نیمه اردیبهشت ماه آغاز میشه و تا پایان این ماه میزبان طبیعت دوستان زیادی ست.این دشت زیبا در گچسر بخش آسارا از توابع کرج قرار دارد.


روستای گچسر در 65 کیلومتری جاده کرج-چالوس و در شمال شرقی شهر کرج واقع شده و هر ساله در دشتی نزدیک این روستا جشنواره ای به نام جشنواره لاله ها برگزار میشه . امسال چهاردهمین جشنواره به همت جهاد کشاورزی استان البرز و بخشداری آسارا برگزار شد.

دشت پر از گلهای لاله و درخت پر از شکوفه و صدای آب رودخانه واقعا آرامش خاصی رو به بیننده هدیه میکنه.

لاله های دشت انواع مختلفی داره :

حاشیه دار:

ستاره ای :

فنجانی شکل:

قدح شکل و پر گلبرگ:

جامی شکل:

دشت دقیقا در کنار جاده چالوسه و به علت باریکی جاده و نبودن جای پارک ترافیک شدیدی ایجاد میشه.

تصاویر دشت از جاده:

اهالی روستا در بیرون دشت و کنار جاده لاله های زیبا رو میفروشند هم بصورت ساقه ای و هم با گلدون. البته عمرشون خیلی کمه.

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :