یک بطری پلاستیکی برای بازیافت در خاک به 500 سال زمان نیاز دارد ........................ سرزمین مقدس ایران را پاک نگاه داریم ........................ ایران زیباست،کافی است اهل سفر باشیم ........................ قبل از سفر در طبیعت ، برنامه و مسیر سفر خود را به دیگران اطلاع دهید ........................ برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود ........................ تجربیات سفر خود را برای دیگران بازگو کنید ........................ هنگام سفر با اتومبیل در فصول سرد ، زنجیر چرخ را فراموش نکنید ........................ نوروز 1395 خورشیدی بر همه ایرانیان خجسته باد ........................
نگارنده: رویا فصاحت - دوشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۱

دشت لاله ها کجاست؟ این جشنواره  هر ساله از نیمه اردیبهشت ماه آغاز میشه و تا پایان این ماه میزبان طبیعت دوستان زیادی ست.این دشت زیبا در گچسر بخش آسارا از توابع کرج قرار دارد.


روستای گچسر در 65 کیلومتری جاده کرج-چالوس و در شمال شرقی شهر کرج واقع شده و هر ساله در دشتی نزدیک این روستا جشنواره ای به نام جشنواره لاله ها برگزار میشه . امسال چهاردهمین جشنواره به همت جهاد کشاورزی استان البرز و بخشداری آسارا برگزار شد.

دشت پر از گلهای لاله و درخت پر از شکوفه و صدای آب رودخانه واقعا آرامش خاصی رو به بیننده هدیه میکنه.

لاله های دشت انواع مختلفی داره :

حاشیه دار:

ستاره ای :

فنجانی شکل:

قدح شکل و پر گلبرگ:

جامی شکل:

دشت دقیقا در کنار جاده چالوسه و به علت باریکی جاده و نبودن جای پارک ترافیک شدیدی ایجاد میشه.

تصاویر دشت از جاده:

اهالی روستا در بیرون دشت و کنار جاده لاله های زیبا رو میفروشند هم بصورت ساقه ای و هم با گلدون. البته عمرشون خیلی کمه.

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :