يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: رویا فصاحت - چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩۱

نعمت آباد کجاست؟ نعمت آباد نام روستایی در استان فارس شهرستان جهرم بخش خفر دهستان علی آباد می باشد که حدود 80 کیلومتر از جهرم و 80 کیلومتر تا شیراز فاصله دارد.


نوروز 91 من و همسرم در مسیر سفرمون از این روستای زیبا و خوش آب و هوا گذشتیم و با خانواده ای شریف و مهمان نواز آشنا شدیم که خیلی بهمون خوش گذشت.

این روستای زیبا پر از باغهای بادامه که اون موقع چاقاله های خوش مزه ای داشت.

تا حالا شکوفه ای که داره به چاقاله تبدیل می شه رو دیدید یا نه؟ خیلی زیباست :

مردم روستا مهربون و مهمون نواز بودند. شغلشون کشاورزی و باغداریه و انواع میوه ها خصوصا بادوم دارند. طبیعت روستا توی این فصل خیلی قشنگه. یک نوع از لاله ستاره ای اونجا زیاد بود که فوق العاده زیبا بود.

شقایق هم زیاد بود چون اونجا توی فروردین آب و هوای زیاد سردی نداره.

درختان پر از شکوفه های بهاری و نهرهای آبیاری باغ مناظر واقعا زیبایی رو به وجود اورده بودند.

توی روستا نخل خرما هم وجود داشت.

 

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :