يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: رویا فصاحت - یکشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۳

آبشار آب مراد کجاست  ؟ به جرات میتونم بگم یکی از زیباترین آبشارهایی که در طول عمرم دیدم این آبشار زیباست. آبشاری که در داخل صخره های سنگی محصور است. این آبشار در نزدیکی روستای لاسم قرار دارد.هر آنچه شما از طبیعت طلب کنید در روستای زیبای لاسم مشاهده میکنید... رودخانه.. دشت وسیع با پوشش گیاهی زیبا..کوههای مرتفع..و البته نمای کوه همیشه زیبای دماوند.


مسیر دسترسی:

در جاده هراز از تهران به سمت آمل بعد از پلور کنار جاده تابلوی روستای لاسم به چشم میخورد. وارد جاده فرعی شده ، ابتدا روستای زیار را رد کرده و به روستای لاسم میرسید.فاصله از جاده اصلی تا لاسم 16 کیلومتر است.ادامه این جاده نهایتا به فیروزکوه میرسد.

 

 

در بدو ورود به روستا یک جاده جیپ رو وجود دارد که به سمت آبشار میرود.حدود 3 کیلومتر فاصله تا آبشار است که نصف آن را میتوان با ماشین رفت.پیاده رفتن هم لطف زیادی دارد چرا که از طبیعت و رودخانه زیبای لاسم رود هم لذت میبرید.

 

در سفری که اواخر تیرماه به این منطقه داشتم گلهای زیبای زرد رنگی دشت را پر کرده بودند.

 

 در مسیر تا آبشار گلسنگ هم زیاد دیده میشد.

 و گلهای زیبای غول آسا که حدود دو متر میشد.

 

 آبشار توسط صخره ها محصور شده و چشم انداز زیبایی دارد.گویی آبشار درون غار است.

 

 

 نمای بیرون از داخل صخره ها و کنار آبشار:

آبشار کنار صخره ها:

دوبیت شعر از زمان قاجار بر روی سنگ حک شده که گفته میشود از زبان ناصرالدین شاه است.

بخ بخ این ماء سلسبیل است می کند اینجا گذار 

یا که زمزم گشت جاری قدرت پروردگار

خوش بود اینجا سماور با کباب و یار و می 

گه بنوشد گه ببوسد گه خورد گوشت شکار

 گفته میشود علت نامگذاری این آبشار به نام آب مراد به این دلیل است که هر کس زیر این آب سرد برود حاجت روا میشود.

نمای کوه دماوند از پایین دست آبشار:

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :