یک بطری پلاستیکی برای بازیافت در خاک به 500 سال زمان نیاز دارد ........................ سرزمین مقدس ایران را پاک نگاه داریم ........................ ایران زیباست،کافی است اهل سفر باشیم ........................ قبل از سفر در طبیعت ، برنامه و مسیر سفر خود را به دیگران اطلاع دهید ........................ برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود ........................ تجربیات سفر خود را برای دیگران بازگو کنید ........................ هنگام سفر با اتومبیل در فصول سرد ، زنجیر چرخ را فراموش نکنید ........................ نوروز 1395 خورشیدی بر همه ایرانیان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۳٩٠

ناصر آباد کجاست شاید روستای ناصر آباد یک روستا با جاذبه های گردشگری نباشه و فقط یکی از روستاهای زیبای ایران باشه اما چون چند روزی که توی این روستا و با یکی از اهالی اون گذروندیم برای من و همسرم واقعا خاطره انگیزه پس حیفم اومد که مطالب اون رو توی وبلاگم ننویسم.


تابستون سال 1387  برای نقشه برداری یکی از روستاهای لواسان به اسم ناصر آباد لازم بود که چند رو زی رو به این روستا برم،با توجه به اینکه روستا نزدیک تهران بود همسرم هم در این سفر همراه من بود.

برای رسیدن به این روستا باید از لواسان گذر کنیم،در نزدیکی میدان اصلی لواسان (میدان گلندوک-Galandoak) مسیری به سمت شمال حرکت میکنه راه اون سال 87 آسفالت بدی نداشت.با ادامه دادن این مسیر به مسافت تقریبی 15 کیلومتر و گذشتن از مسیر  پر شیب به روستای ناصرآباد میرسیم.ورودی روستا و مسیر داخلی روستا شیب زیادی داره و در کنار چهارراه مرکز روستا مسجدی هست که جلو در اون پاتوق پیرمردهای روستاست.

حواشی روستا  پر از باغ های گردو،سیب و میوه های گوناگون و گل های وحشیه.وقتی که ما به روستا رسیدیم توی امامزاده ای که در حاشیه روستا بود مستقر شدیم.در حیاط امامزاده قبرستان روستا بود که تو اون گورهای خیلی قدیمی به چشم میخورد.امامزاده توی شیب یک دره خیلی عمیق درست شده بود به نحوی که درب امامزاده به سمت گورستان و پنجره اون به سمت دره باز میشد.

 واقعا هوای تمیز و دلچسبی داشت.ما از همون روز اول توسط شورای روستا (سید احمد)مهمون شدیم و تا آخرین روز اقامت(حدود 4 روز) همونجا موندیم.تو طول این مدت اهالی و مخصوصا این خانواده تا تونستن مهمون نوازی کردن حتی یک شب که خودشون برای مهمونی اومدن تهران خونه رو سپردن به  ما.

این رو ستا در نزدیکی روستای ’امامه’ یکی ازز روستاهای زیبای لواسان قرار داره.

 

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :