يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳٩٤

دریاچه عباس آباد کجاست؟ آبشار ننوس در نزدیکی روستای زنگت و یکی از زیبایی های منطقه  هزار جریب مازندران است . اگر میخواهید به منطقه بکری که راه دسترسی مناسبی دارد برسید این آبشار گزینه مناسبی است.

آبشار ننوس


چگونه به آبشار ننوس برویم :

آبشار ننوس در استان مازندران و در بخش هزار جریب قرار دارد . برای رسیدن به این آبشار باید خود را به شهر نکا برسانید . شهر نکا در مسیر جاده ساری-بهشهر قرار گرفته است و حدود 260 کیلومتر با تهران فاصله دارد.

جاده هزارجریب در ادامه خیابان لایینی نکا آغاز میشود که از مرکز شهر نکا آغاز میشود . جهت سهولت میتوانید از کمربندی شهر نکا وارد حاده هزار جریب شوید . از خروجی کمربندی نکا تا روستای زنگت پایین که آبشار در نزدیکی آن قرار دارد حدود 70 کیلومتر فاصله وجود دارد که برای اینکه در جاده های جنگلی هزارجریب مسیر اشتباهی را طی نکنید مطابق راهنمای زیر مسیر را طی کنید.

کیلومتر 3    : روستای زرندین پایین

کیلومتر 6/5 : روستای زرندین پایین (قبل از این روستا دوراهی وجود دارد که مسیر سمت چپ به یعقوب محله میرود.مسیر سمت راست را ادامه دهید)

کیلومتر  14 : روستای جلمردی (به فاصله کمی بعد از روستا راه فرعی سمت چپ به روستای درویشان میرود . مسیر سمت راست را ادامه دهید)

کیلومتر 23/5: دوراهی استخر پشت (در این دوراهی راه سمت راست به روستای زیبای استخر پشت میرسید . با  توجه به ارتفاع جاده،روستا و دریاچه استخر پست را میتوانید مشاهده کنید . مسیر سمت چپ را که به جاده لایی معروف است ادامه دهید)

کیلومتر   48  : روستای زیارت کلا

کیلومتر 66/5 : دوراهی زنگت (در این محدوده جاده آسفالت به پایان میرسد.راه سمت چپ به زنگت بالا و راه سمت راست به زنگت پایین میرود . مسیر سمت راست را ادامه دهید.)

کیلومتر  69  : روستای زنگت پایین

آبشار ننوس

 آبشار ننوس

 

آبشار ننوس

 با ورود به روستای زنگت پایین،آبشار را میتوانید به سختی در دامنه کوههای جنوب روستا ببینید . برای رسیدن به آبشار باید راه خاکی مسیر روستا (جنب خانه بهداشت)را به سمت جنوب طی نموده  از پلی که از رودخانه میگذرد عبور کرده و وارد دامنه کوه های جنگلی شوید . از  مرکز روستا تا پای آبشار کمتر از 10 دقیقه پیاده روی لازم است.

                نمایی از آبشار ننوس :

آبشار ننوس هزار جریب

 

آبشار ننوس زنگت پایین

 

آبشار ننوس هزار جریب

 

یکی از خانه های ساخته شده در نزدیکی آبشار ننوس:

آبشار ننوس هزار جریب

 

نمایی از آبشار از مرکز روستا:

آبشار ننوس

متاسفانه در دامنه کوه و در فاصله کمی از آبشار ساخت و ساز هایی صورت گرفته که هم چشم انداز آبشار از فاصله کم از بین رفته و هم دسترسی به آبشار سخت شده  است . برای رسیدن به آبشار باید خانه های ساخته شده در کوهپایه را دور بزنید و یا از میان خانه های ییلاقی به آبشار برسید.

آبشار ننوس ارتفاع زیادی ندارد و سرچشمه آن هم با آبشار فاصله زیادی ندارد . این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری منطقه هزار جریب است . منطقه هزار جریب به منطقه  ای جنگلی حدفاصل سوادکوه تا گرگان اطلاق میشود که مناطقی از استان سمنان را هم شامل میشود . در تقسیم بندی سیاسی بخش هزار  جریب به سه منطقه هزارجریب نکا ، هزار جریب بهشهر و هزار جریب گلوگاه گفته میشود.

جالب است بدانید که فاصله مستقیم این آبشار تا دریاچه میانشه 30 کیلومتر و تا چشمه های بادابسورت تنها 10 کیلومتر است اما جاده دسترسی مستقیم بین آنها وجود ندارد.

طبیعت زیبای هزارجریب:

 

جاده آبشار ننوس

 

جاده مه آلود هزارجریب:

آبشار ننوس

 

جاده های جنگلی و زیبای منطقه هزارجریب:

جاده هزار جریب

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :