يک بطري پلاستيکي براي بازيافت در خاک به 500 سال زمان نياز دارد ........................ سرزمين مقدس ايران را پاک نگاه داريم ........................ ايران زيباست،کافي است اهل سفر باشيم ........................ قبل از سفر در طبيعت ، برنامه و مسير سفر خود را به ديگران اطلاع دهيد ........................ براي تهيه يک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع ميشود ........................ تجربيات سفر خود را براي ديگران بازگو کنيد ........................ هنگام سفر با اتومبيل در فصول سرد ، زنجير چرخ را فراموش نکنيد ........................ نوروز 1395 خورشيدي بر همه ايرانيان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

دریاچه عباس آباد کجاست؟  عباس آباد نام دریاچه ای زیبا در استان مازندران است که در میان جنگل های انبوه کوه های مازندران قرار گرفته است . مسیر بهشهر تا دریاچه از زیباترین مسیر های جنگلی مازندران است.

 


چگونه به دریاچه عباس آباد برویم:

دریاچه عباس آباد در نزدیکی بهشهر و در مسیر راه فرعی عباس آباد قرار گرفته است.

 

برای رسیدن به این دریاچه در ابتدای جاده بهشهر-گلوگاه در سمت راست وارد جاده عباس آباد شده و با طی مسافت تقریبی 6 کیلومتر از میان جاده پر پیچ و خم عباس آباد و عبور از روستای علی تپه (یا التپه)به دریاچه عباس آباد میرسید.

با رسیدن به دریاچه ، راه سمت راست پس از عبور از آب بند دریاچه به اردوگاه شهید هاشمی نژاد ختم شده و راه سمت چپ وارد مجموعه تاریخی فرهنگی و گردشگری عباس آباد میشود .

پانورامایی  از دریاچه عباس آباد:

(برای مشاهده با کیفیت بیشتر، بر روی تصویر کیلک نمایید)

پانوراما دریاچه عباس آباد

 

 

 

نمایی از عمارت دریاچه در زمان  پایین بودن آب دریاچه:

 

این مجموعه شامل دریاچه مصنوعی،دو برج آجری بلند ، عمارت میان دریاچه و سازه های دیگری است که به دستور شاه عباس اول ساخته شده است.

برج های آجری که در فاصله کمی از دریاچه ساخته شده اند 190 متر با هم فاصله دارند.

در میان  دریاچه ، عمارتی مربعی شکل وجود دارد که در هنگامی که آب دریاچه بالا باشد در زیرآب مدفون شده و با کم شدن آب دریاچه به تدریج نمایان میشود.گفته میشود که این بنا به وسیله پلی به خارج دریاچه مربوط میشده که هم اکنون اثری از آن نیست.

مساحت تقریبی دریاچه 6 هکتار است که در اثر ساخت سد عباس آباد به منظور آبیاری زمینهای اطراف ایجاد شده است.

مناظر اطراف عباس آباد(خلیل شهر):

 

 

مزارع کلزا:

 

 

 علاوه بر موارد گفته شده،در کنار دریاچه باغ بزرگ 140 هکتاری عباس آباد،امکانات تفریحی نظیر رستوران،چایخانه،نمازخانه وجود داره  که بازدید و اقامت از این دریاچه رو راحت تر میکنه.

قایق سواری در دریاچه توسط قایق های پدالی هم میتونه گزینه خوبی برای لذت بردن هرچه بیشتر از این منطقه باشه.

عباس آباد و مناطق اطراف آن به دلیل قرار گرفتن در کانون توجه زمانهای پیشین حاوی زیر خاکی های زیادی بوده که برخی توسط سازمان میراث فرهنگی کشف شده ، برخی توسط حفاری های غیر مجاز بیرون آمده و قطعا برخی نیز در گوشه و کنار آن هنوز در زیر خاک مدفون است.

 

نمونه ای از حفاری های غیر قانونی:

 

نمایی از برج اول آجری:

 

این  دریاچه در فاصله تقریبی 60 کیلومتر از شهر ساری ، 110 کیلومتر از "سد سلیمان تنگه"  و 120 کیلومتر از "دریاچه میانشه" قرار گرفته است.

 ************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :