یک بطری پلاستیکی برای بازیافت در خاک به 500 سال زمان نیاز دارد ........................ سرزمین مقدس ایران را پاک نگاه داریم ........................ ایران زیباست،کافی است اهل سفر باشیم ........................ قبل از سفر در طبیعت ، برنامه و مسیر سفر خود را به دیگران اطلاع دهید ........................ برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود ........................ تجربیات سفر خود را برای دیگران بازگو کنید ........................ هنگام سفر با اتومبیل در فصول سرد ، زنجیر چرخ را فراموش نکنید ........................ نوروز 1395 خورشیدی بر همه ایرانیان خجسته باد ........................
نگارنده: آریو برزن - جمعه ۱٦ بهمن ۱۳٩٤

               یکی از بدیع ترین دریاچه های ایران استخر پشت است . گویی که خداوند بخشی از شالیزار های روستا را برداشته و به جای آن دریاچه ای خلق کرده است . دیدن منظره دریاچه در میان دریایی از مه و بوی نم باران از جاده ای جنگلی و پرپیچ و خم ، منظره ای است که به سادگی میتوان از خاطر برد .


چگونه به دریاچه استخر پشت برویم :

نزدیکترن شهر بزرگ به استخر پشت ، شهر نکا در استان مازندران است . نکا بین شهرهای ساری و گرگان قرار دارد . از شهر نکا وارد مسیر آسفالت به سمت هزار جریب شوید .چنانچه این جاده را حدود 30 کیلومتر ادامه دهید به روستای استخر پشت میرسید . این جاده جنگلی و کوهستانی است و با توجه به اینکه استخر پست تقریبا در دشتی مسطح قرار گرفته است میتوان از جاده و قبل از رسیدن به روستا ، دریاچه را مشاهده کرد .

راه دسترسی استخر پشت آسفالت و نسبتا مناسب است و در همه فصول سال میتوانید از آن استفاده کنید .

 

طبیعت زیبای هزارجریب :

 

مشخصات دریاچه :

دریاچه استخر پشت 7000 متر مربع (تقریبا معادل یک زمین فوتبال) وسعت دارد . دور تا دور این دریاچه زمین های برنج و نیزار واقع شده و راه دسترسی خاکی از روستای به این دریاچه وجود دارد .آب دریاچه از چشمه های کف آن تامین میشود.

 

 

 

در اطراف دریاچه هم محل هایی برای اطراق میتوان پیدا کرد اما این دریاچه فاقد امکانات رفاهی برای گردشگران است و برای اسکان میتوانید از خانه های روستایی استفاده کنید .

این دریاچه در نزدیکی آبشار ننوس در روستای زنگت قرار دارد

************************************************************

 

 

.
آریو برزن
هنگامی که از دیدنی های ایران مینویسم ترسی در وجودم ایجاد میشود ،ترس از اینکه این زیبایی ها به دست نا اهلان از بین برود.پس بیایید سرزمین مقدسمان را پاک نگاه داریم و از بلندای کوه فریاد بزنیم: "اینجا ایران است"
نويسندگان وبلاگ:
آمار وبلاگ :