آبشار خور - البرز

مسیر دسترسی:

جهت دسترسی به این آبشار زیبا پس از طی مسافت 17 کیلومتر از شهر کرج به سمت چالوس(در حدود 3 کیلومتر قبل از سد کرج) وارد مسیر فرعی آسفالته خوزنکلا میشوید.با طی مسافت تقریبی 17 کیلوتر و گذشتن از خوزنکلا،ارنگه و سیجان به روستای خور میرسید. جاده ارتباطی آسفالت خوبی داره  اما پیچ و خم و شیب زیادی داره در هنگام عبور در این مسیر مراقب باشید مسیر اصلی را گم نکنید به عنوان راهنمایی راه سمت چپ از دوراهی ابتدای راه به خوزنکلا میرسد و باید راه سمت راست را ادامه دهید همچنین در ورودی روستای سیجان نیز راه سمت راست وارد روستای سیجان میشود که باید راه سمت چپ را ادامه دهید

. جاده فوق العاده زیبایی ست و منظره کوهها و ابرها دیدنی ست.

آبشار از روستای خور  تقریبا 2 کیلومتر فاصله دارد که با طی زمان 30 الی 45 دقیقه از میان درختان زیبای  سیب ترش گوجه سبز زردآلو و گیلاس و طبیعت زیبای منطقه به پای آبشار خور خواهید رسید.به دلیل جلوگیری از هدر رفت آب چشمه مسیر نهر آب از نزدیکی آبشار تا روستای خور به وسیله کانال کوچکی هدایت میشه که در میان مسیر دریچه هایی برای تغییر مسیر آب به سمت باغات تعبیه شده.

این آبشار به اندازه ای بلنده که از فاصله ای دور میشه اون رو دید و بادیدن اون خستگی پیاده روی کوتاه انجام شده از بدن به در میشه.ارتفاع آبشار به 50 متر میرسه و محل ریزش آب بصورت صخره ای و کاملا عمود بر زمینه.

در فصول سرد سال به دلیل برودت هوا آب آبشار یخ میزنه و منظره واقعا زیبایی رو ایجاد میکنه اما در عوض به دلیل ارتفاع برف رسیدن به آبشار نیز سخت تر میشه.

درختان میوه در مسیر آبشار:

 

 

تپه ها  و کوهستان های این منطقه به دلیل برخورداری از آب فراوان،خاک حاصلخیز و شرایط رشد مطلوب مخصوصا در فصل بهار میهمان گونه های گیاهی خوراکی و درمانی مثل ریواس، آویشن،کنگر،پونه و غیره است .

 

منظره آبشار از فاصله تقریبی 700 متری:

پیست اسکی خور هم در نزدیکی روستای خور قرار داره  و بزرگترین پیست اسکی ایران محسوب میشه.

 

تصویر پانوراما از آبشار:

 

 ************************************************************

 

 

/ 4 نظر / 847 بازدید
شهلا

من بارها و بارها اینجا رفتم اخه نزدیک اینجا ویلا داریم. ولی اصلا برام تکراری و خسته کننده نمیشه به همه توصیه میکنم برید و اینجا رو ببینید[لبخند]

آرشام

سلام:وبلاگ جالب و قشنگی دارین.خوشحال میشم از وبلاگ منم بازدید کنید.

آرشام

www.jangale-abr.blogfa.com حتما یی سر بزنید

رز مريم

با سلام با توجه به راهنمايي وبلاگ شما ، به اين آبشار رفتيم. واقعا زيبا بود. با سپاس فراوان از شما