تله کابین لاهیجان - گیلان

 مسیر دسترسی :

شهر لاهیجان یکی از بزرگترین شهرهای استان گیلان است ، فاصله این شهر از رشت حدود 45 کیلومتر است.برای رسیدن به این شهر باید مسیر رشت را به سمت لنگرود ادامه دهید.لاهیجان بعد از شهر آستانه اشرفیه و قبل از لنگرود قرار گرفته است.

تله  کابین لاهیجان بر روی شیطان کوه قرار گرفته است و معروفترین نقطه شهر لاهیجان است.

 

 

 

 

کابین های آبی رنگ تله کابین لاهیجان هم اکنون بین دو ایستگاه آن در رفت و آمد هستند. ایستگاه شماره یک در دامنه کوه «شیطان کوه» قرار دارد که میتوانید با اتومبیل به این ایستگاه رفته و یا اینکه دامنه زیبال کوه را کوهپیمایی نمایید. رسیدن به ایستگاه اول به صرف حدودا 20 دقیقه زمان نیازمند است.کابین ها فاصله ای حدود 1/5 کیلومتر را بین ایستگاه اول و دوم طی میکنند.

ایستگاه اول شامل امکاناتی نظیر پارکینگ،سرویس بهداشتی،شهر بازی،رستوران و . . .  میباشد.ورودیه هر نفر به تله کابین 8000 تومان است (اگه درست یادم باشه!) و در بدو ورود به کابین ها تیم عکاسی تله کابین از شما عکسبرداری میکنند که با رسیدن به ایستگاه دوم میتوانید عکس های خود را مشاهده کنید و در صورت تمایل با هزینه 6000 تومان درخواست چاپ کنید.

 نمایی از لاهیجان از ایستگاه دوم تله کابین:

 عکسی عمودی از خانه های زیر تله کابین(راه جیپ رو دسترسی به ایستگاه دوم قابل مشاهده است):

 

 

نمایی از شهر لاهیجان در نزدیکی ایستگاه دوم:

 

 

نمایی دیگر  از شهر لاهیجان در نزدیکی ایستگاه دوم:

 

یکی از مناظری که از بالای شیطان کوه و تله کابین قابل دیدن است منظره دریاچه لاهیجان است  که به استخر معروف است. این دریاچه دارای یک جزیره مستطیلی شکل است که توسط پلی به بیرون دریاچه متصل میشود.

شیطان کوه هم سر تا سر پوشیده از بوته های سبز چای و درختان سبز است.منظره شهر لاهیجان و غروب خورشید از افق شهر را هم میتوانید از تله کابین مشاهده کنید.ایستگاه دوم هم دارای رستوران ها و سفره خانه ها،کافی شاپ و سرویس بهداشتی است.همچنین در دامنه کوه و در نزدیکی ایستگاه دوم آلاچیق هایی برای اقامت تعبیه شده است.

با رسیدن به ایستگاه دوم و پیاده شدن از تله کابین میتوانید به هر میزانی که میخواهید در ایستگاه دوم توقف نموده و مجددا سوار تله کابین شده و به ایستگاه اول باز گردید.

 نمایی از استخر لاهیجان از بالای شیطان کوه:

 آلاچیق های نزدیکی ایستگاه دوم:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایی از تله کابین از نزدیکی ایستگاه اول:

************************************************************

 

 

/ 2 نظر / 710 بازدید
فرهاد

خیلی عالی بود دستتان درد نکند

به تله کابین نمک آبرود نمیرسه . محشره