گیسوم - گیلان

 دالان جنگلی گیسوم:

مسیر دسترسی:

اگر از رشت به سمت آستارا حرکت کنیم پس از طی 5 کیلومتر از شهر "پره سر" در سمت راست جاده وارد جنگل های گیسوم میشویم که با عبور از این جاده و طی مسافت تقریبی 3 کیلومتر به ساحل گیسوم میرسیم.

جاده گیسوم از میان جنگل های انبوه میگذرد و یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران رو میسازه.ارتفاع زیاد درختان باعث میشه که نور خورشید فقط از شیارهای میان برگ های درختان به زمین برسه.زمین سرسبز،درختان سر به فلک کشیده،صدای پرندگان،دالان جنگلی و شعاع های نور خورشید چنان منظره ای را میسازد  که آرزو میکنید این جاده تا ابد ادامه یابد.

جاده زیبای گیسوم:

بعد از عبور از جنگل زیبای گیسوم به ساحل گیسوم میرسید.در کنار ساحل پلاژ هایی برایی سکونت اجاره داده میشود.البته به دلیل حجم بالای مسافران،اهالی روستاهای اطراف مخصوصا روستای "گتگسر" نیز خانه های خود را به مسافران اجاره میدهند.ساحل گیسوم داران امکاناتی نظیر غذاخوری،پلاژ،وسایل بازی کودکان و هتل است.

طبیعت زیبای گیسوم:

 

ساحل زیبای گیسوم:

کنار ساحل دکه  هایی هست که قزل آلای زنده داره و همونجا براتون کباب میکنه.

 

 

ساحل گیسوم در نزدیکی قلعه رودخان قرار گرفته وپیشنهاد میکنم که حتما به قلعه رودخان هم سر بزنید.همچنین از ساحل گیسوم تا شهر اسالم کمتر از 10 کیلومتر راهه که بد نیست یه سری به جاده اسالم-خلخال بزنید.

 

 

 

 ************************************************************

 

 

/ 9 نظر / 3859 بازدید
محسن

درود با شادباش نوروز به روزیم با گزارش سفر به آبشار تله زنگ

ba salam jade asalem-khalkhal vaghean jade zibaieh.pishnehad mikonam hatman berid

لیلا

همچنین از دو راهی پونل به سمت جاده ارده که میریم طبیعت خیلی زیبایی داره.که واقعا تو هوای بارونی قشنگ و شگفت انگیز هست.آبشار ویسادار در مسیر گیسوم به آستارا قشنگ و زیباست ولی متاسفانه مسیرش سخت و تقریبا میشه گفت خاک و سنگ هست ولی این از زیبایی آبشار نمیکاهد. جاده ارده در انتها از خلخال در میاد که میشه دوباره از جاده اسالم برگشت و به گیسوم رسید.

امین

رفتم , عالیه . راستی وبلاگت خیلی خوبه . بیشتر مطلب بزار . خیلی استفاده بردیم

ساحلش فرق خاصی با بقیه جاها نداره و به نظر من کثیف هم هست اما جنگلش خیلی زیباست،بکر و سکوته[نیشخند]

ايلار

عالي بود

حسین

خیلی تعریفش رو شنیده بودم واجب شد حتما برم[نیشخند]

کریم

گیسوم زیباست محل اسکان مسافران نیاز شدید به گسترش وتوسعه دارد

پرستو

من امسال رفتم و جالب بود كه طرح شناي بانوان هم داشت جا براي اقامت داره ولي كولر ندارن ما كه تو چادر مونديم خيلي هم خوش گذشت