ناصرآباد - تهران

تابستون سال 1387  برای نقشه برداری یکی از روستاهای لواسان به اسم ناصر آباد لازم بود که چند رو زی رو به این روستا برم،با توجه به اینکه روستا نزدیک تهران بود همسرم هم در این سفر همراه من بود.

برای رسیدن به این روستا باید از لواسان گذر کنیم،در نزدیکی میدان اصلی لواسان (میدان گلندوک-Galandoak) مسیری به سمت شمال حرکت میکنه راه اون سال 87 آسفالت بدی نداشت.با ادامه دادن این مسیر به مسافت تقریبی 15 کیلومتر و گذشتن از مسیر  پر شیب به روستای ناصرآباد میرسیم.ورودی روستا و مسیر داخلی روستا شیب زیادی داره و در کنار چهارراه مرکز روستا مسجدی هست که جلو در اون پاتوق پیرمردهای روستاست.

حواشی روستا  پر از باغ های گردو،سیب و میوه های گوناگون و گل های وحشیه.وقتی که ما به روستا رسیدیم توی امامزاده ای که در حاشیه روستا بود مستقر شدیم.در حیاط امامزاده قبرستان روستا بود که تو اون گورهای خیلی قدیمی به چشم میخورد.امامزاده توی شیب یک دره خیلی عمیق درست شده بود به نحوی که درب امامزاده به سمت گورستان و پنجره اون به سمت دره باز میشد.

 واقعا هوای تمیز و دلچسبی داشت.ما از همون روز اول توسط شورای روستا (سید احمد)مهمون شدیم و تا آخرین روز اقامت(حدود 4 روز) همونجا موندیم.تو طول این مدت اهالی و مخصوصا این خانواده تا تونستن مهمون نوازی کردن حتی یک شب که خودشون برای مهمونی اومدن تهران خونه رو سپردن به  ما.

این رو ستا در نزدیکی روستای ’امامه’ یکی ازز روستاهای زیبای لواسان قرار داره.

 

 ************************************************************

 

 

/ 3 نظر / 474 بازدید
hamid

سلام قدیمی ها و جدیدی ها که وبلاگ داشتید و دارید برای ثبت لینکتان تشریف بیاورید بعد از اینکه عضو شدید و کد را از قسمت دریافت کد کپی کردید و داخل وبلاگتان گذاشتید لینک ارسال کنید

تارا

سلام دوست عزیز[گل] بوی عید توی هوا پیچیده بیا و برای تعطیلات عیدت با ما برنامه ریزی کن. حتما خوشت میاد[گل]

alireza

salam man ie naser abadiam az inke in matalebo neveshti mamnonam bazam be rostaie ma bia