پیست اسکی آبعلی - تهران

چگونه به پیست اسکی آبعلی برویم :

از شرق تهران دو راه اصلی برای رسیدن به استان مازندران وجود دارد.این دو راه که به «جاده فیروزکوه» و «جاده هراز» (امامزاده هاشم) معروفند از شهر بومهن آغاز شده و به ترتیب به قائمشهر و آمل میرسند.شهر آبعلی و پیست اسکی آبعلی در ابتدای جاده هراز و در راه آمل واقع شده است.

برای رسیدن به پیست اسکی آبعلی از شرق تهران (اتوبانهای افسریه،همت ، بابایی و یا خیابان دماوند) وارد جاده آبعلی شوید . با طی40 کیلومتر و گذشتن از جاجرود و پردیس به شهر بومهن میرسید.جاده سمت چپ (به طرف آمل) وارد جاده هراز شده و پس از طی 15 کیلومتر و گذشتن از شهر رودهن و آبعلی به پیست اسکی آبعلی میرسید.

مجموعا از تهران تا پیست اسکی آبعلی 55 کیلومتر فاصله است و چنانچه از آزادراه تهران-پردیس نیز استفاده کنید مسیر در حدود 10 کیلومتر کوتاهتر میشود.

مسیر پیست اسکی آبعلی

شاید هنوز دوغ آبعلی را به خاطر داشته باشید ، دوغی که سنبل نوشیدنی سالم ایرانی بود و در هر مغازه ای شیشه های حاوی دوغ گازدار آن به چشم میخورد.منشا این دوغ همان شهر آبعلی در نزدیکی تهران است.اگر به آبعلی بروید هنوز هم میتوانید این نوشیدنی را نوش جان کنید،البته طمع و مزه قدیم ها را ندارد.

در نزدیکی شهر آبعلی کوهی دقیقا در جوار جاده هراز و دقیقا در راستان شرقی،غربی گسترده شده که اتفاقا دامنه همواری دارد.همین شاخصه ها کافی بود تا  برف های این دامنه دیرتر از جاهای دیگر آب شده و محلی مناسب برای ورزش  اسکی فراهم کند.

جاده آبعلی:

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی از اوایل دیماه تا اواخر اسفند ماه مناسب برای ورزش اسکی است.از سال 1332 بالابر های مخصوص در این پیست نصب شد و از این نظر قدیمی ترین پیست اسکی ایران است.هم اکنون نیز این پیست دارای تله کابین،تله سیژ و 8 تله اسکی است.

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

در کنار پیست ، جهت پارک اتومبیل پارکینگ بزرگی قرار گرفته است.هر چند در روزهای تعطیل ظرفیت آن تکمیل و مجبورید اتومبیل خود را کنار جاده پارک کنید.کلاس های آموزشی مختلف برای آموزش اسکی برای رده های مختلف سنی در این پیست وجود دارد.تجهیزات مبتدی و حرفه ای اسکی نیز به فروش میرسد و یا اجاره داده میشود.

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

با تله کابین ، تله سیژ و تله اسکی ها میتوانید ارتفاعی 250 متری را بالا بروید و انرژی پتانسیل خوبی را برای اسکی در دامنه های هموار این پیست ذخیره کنید.

تصویر پانوراما از شهر آبعلی (برای مشاهده تصویر با کیفیت اصلی،آن را بر روی رایانه خود ذخیره نمایید)

تصویر پانوراما از شهر آبعلی

در نزدیکی آبعلی  آبشار آب مراد ، سد لتیان و آبشار کمرد قرار گرفته است که میتوانید اطلاعات آنها را در همین وبلاگ مشاهده کنید.

************************************************************

 

 

/ 3 نظر / 3357 بازدید
متزنبام

چه اطلاعات خوبی. به موقع هم هست. [لبخند]

حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامي. اين پيام، در حکم کارت دعوتيست محضر شما عزيز. خوشحال خواهم شد در کلبه خود در خدمت شما باشم. مطمئنا مطالب متنوع وبلاگ، مورد نظر شما قرار خواهد گرفت. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامي هستم. موفق و منصور باشيد. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]