آبشار کمرد - تهران

 

مسیر دسترسی:

در مسیر تهران-فیروزکوه ، بعد از طی مسافت 2 کیلومتر از شهر جاجرودبه منطقه کمرد خواهید رسید. منطقه کمرد در طول مسیر گسترده شده و کارگاه ها و کارخانه های زیادی است.با رسیدن به این منطقه از اولین دور برگردان برگشته و وارد راه اصلی کمرد شوید.در این راه با طی مسافت 1500 متر به روستای زیبای کمرد میرسید.

روستای زیبای کمرد در فاصله ای کمتر از100 کیلومتر از "تنگه واشی" و "آب معدنی خمده" قرار دارد.

راهنمای دسترسی به روستای کمرد:

 

راهنمای دسترسی به آبشار کمرد:

 آبشار کمرد:

بعد از رسیدن به روستا میبایستی مابقی راه راپیاده طی نمایید.مسیر زیبا و سرسبز که از کنار جوی آب میگذرد کمتر از 1 کیلومتر طول دارد و اکنون به آبشار رسیده اید.

 

مسیر دسترسی به روستای کمرد به نوعی "کوره راه" است یعنی این راه به جایی ختم نمیشود.

منطقه اطراف آبشار دارای درختان تنومند و گسترده ایست که فضای وسیعی را  سایه میاندازد و منظره ای دل انگیز ایجاد میکند.آبشار از صخره ای با ارتفاع کمی به پایین میریزد.البته آب این آبشار متمرکز نیست یعنی شامل مجموعه آبشارهای کوچکی است  که با ارتفاع کم از صخره ها سرازیر میشوند.

بخشی از صخره آبشار هم تصویری رو ایجاد کرده که بی شباهت به صورت خرس نیست.

تصویر خرس در کنار آبشار:

 

طبیعت کمرد:

در پشت این آبشار نیز غار کوچکی معروف به "غار چهل دختر" واقع شده که افسانه های محلی از ورود چهل دختر به غار و برنگشتن آنها حکایت میشه که آدم رو به یاد افسانه "بش قارداش" در بجنورد میندازه.

مردم روستا از همون سرشاخه ، بخشی از آب رو توسط لوله ای به روستا هدایت کرده اند که بتوانند از آب تمیز و زلال آن در روستا استفاده  کنند.

روستای کمرد هنوز هم میزبان خانه های قدیمی است . یکی از خانه های قدیمی که تا کنون حفظ گردیده در ضلع شمالی روستا،امامزاده طیب ابن طاهر است که در گذشته متعلق به کدخدای ده بوده است. امامزاده دیگری نیز بنام دو برادران در کمرد واقع شده است که در کنار چشمه کوچکی بنام چشمه ی دوبرادران با تعدادی درخت و تنها با یک سنگ بزرگ مشخص می باشد و در کمرکش کوه جنوبی روستا به نام نسوم قرار گرفته بطوریکه تقریبا از تمامی مناطق روستای کمرد می توان مزار آنها را مشاهده کرد.

                روستای کمرد:

آسمان کمرد:

و در پایان از عزیزانی که این مطلب رو میخونن و به این مکان میرن خواهش میکنم که با حفظ پاکیزگی و حفظ محیط زیست و درختان ،این میراث گرانبها را برای نسل های بعدی به شایستگی نگه دارید.

 ************************************************************

 

 

/ 4 نظر / 2260 بازدید
جهان شناس

سلام وبلاگ زیبایی دارید و گزارش خوبی از کمرد. به وبلاگ من سر بزنید همه چیز درباره کمرده نظر بدهید و اگر دوست داشتید تبادل لینک کنیم خیلی خوشحال می شوم موفق باشید

علیرضا

درود بر شما به خاطر وبلاگ خوبتون ، من هم به این منطقه رفتم و خیلی جای قشنگیه اما شنیدم که مسکن مهر پردیس داره نزدیکی های این منطقه شهرک میسازه که احتمالا بخشی از طبیعت اون رو از بین میبره

نیکو

سلام،وبلاگتون شاهکاره!مخصوصا عکس ها!

ايلار

زحمت كشيدي