شاه بلاغی - زنجان

مسیر دسترسی:

سلطانیه یکی از شهرهای استان زنجان است.این شهر که در فاصله 5 کیلومتری جاده قدیم زنجان-قزوین قرار گرفته است 35 کیلومتر از شهر زنجان فاصله دارد.برای دسترسی به منطقه شاه بلاغی از جاده قزوین-زنجان به سمت سلطانیه حرکت نموده و پس از گذشتن از شهر سلطانیه و طی مسافت 7 کیلومتر به سمت قیدار از سمت چپ وارد جاده آسفالت فرعی به سمت اسد آباد میشویم.با طی 3 کیلومتر در این جاده و دقیقا قبل از روستای اسد آباد راه خاکی کوتاهی در سمت راست جاده به تفرجگاه شاه بلاغی میرسد.

   نقشه مسیر دسترسی تفرجگاه شاه بلاغی:

 

   تصویر هوایی تفرجگاه شاه بلاغی:

 

تفرجگاه شاه بلاغی شامل چشمه،دو دریاچه مصنوعی،آلاچیق های کنار آب و مناطق نیمه جنگلی اطراف آن است.

سرچشمه شاه بلاغی بازسازی شده و اطراف خروجی آن سنگ چین شده است.آب این چشمه بسیار زلال و گوارا است. آب چشمه از جوی باریکی به دریاچه مصنوعی شاه بلاغی میرسد.

                   سرچشمه شاه بلاغی:

 

   مسیر هدایت آب چشمه به دریاچه:

 

در مسیر آب دو دریاچه کوچک در امتداد هم ایجاد شده است.وجود تنه درختان خشک شده در میان این دریاچه ها زیبایی خاصی به آن داده است.در این دریاچه چند اردک و غاز زیست میکنند.قایق های پدالی نیز در دریاچه به مسافران اجاره داده میشود.

آب این دریاچه ها علی رقم اینکه جریان زیادی ندارد اما شفاف است بطوریکه میتوان کف دریاچه ها را مشاهده کرد.در اطراف دریاچه نیز الاچیق ها و سایه بان هایی برای اقامت مسافران و گردشگران تعبیه شده است.

با توجه به وجود چشمه شاه بلاغی در این منطقه مناطق سرسبزی در اطراف دریاچه ایجاد شده است که وجود درختان آن محل آرامش بخشی برای سپری کردن اوقاتی خوش ایجاد میکند.بسیاری از ساکنین شهرها و روستاهای اطراف برای تفریحات آخر هفته به شاه بلاغی می آیند.

روستایی به همین نام (شاه بلاغی) در نزدیکی زنجان نیز وجود دارد که با این منطقه فاصله دارد.از مسیر شاه بلاغی و روستای اسد آباد میتوان به قلعه زیبای داش کسن عزیمت نمود.

 

 

 

************************************************************

 

 

/ 2 نظر / 613 بازدید

زیباست

حسینی

سلام عزیز وبلاگتو جدیدا دیدم عکسا و مطالب خیلی قشنگی داری ممنون میشم به منم سر بزنی سایت فروش بلیط چارتری داریم اگه لطف کنی و من رو به عنوان بلیط مشهد ادد کنی که خیلی لطف میکنی www.kosargasht.ir اگه هم خواستی تو وبلاگم اددت کنم تو وبلاگم بنویس jamco.blogfa.com